Тешка сообраќајка однесе уште еден млад живот

Нова сообраќајка со човечка жртва ја потресе Македонија синоќа откако товарно возило излета од пат. “Курир“ информира дека во 18:48 часот е пријавена сообраќајна незгода во селото Дрма, на регионален пат помеѓу село Идризово и село Петровец. Товарно возило ДАФ со скопски регистарски таблички излетало од коловозот, а на лице место починал 36-годишниот Д.Т. од Ражаничино.
По наредба на Јавен обвинител телото ќе биде предадено на обдукција.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.