Тешки зборови кои ќе ви го распараат срцето: Сестрата на Сала собра сила и се збогува со својот брат откако беше идентификуван

Денеска светот официјално се збогува со фудбалерот Емилијано Сала откако беше идентификувано неговото тело кое настрада пир уривање на неговиот авион во море.
Сестрата на фудбалерот Ромина Сала на својот Инстаграм профил сподели фотографија од својот брат со кого се опрости со тешки зборови.


-Твојата душа во мојата душа, таа ќе свети засекогаш, тоа е се што ќе го осветлува времето на моето постоење, те сакам, напиша Ромина.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.