Тешко повреден мотоциклист

Loading...

Синоќа управувајќи мотоцикл “Хонда“ И.Х. (35) од Скопје се здобил со тешки телесни повреди откако изгубил контрола и паднал.
Како што информира МВР несреќата се случила во 19 часот на улицата “Коста Новаковиќ“. Повреденит мотоциклист е пренесен во комплексот клиники “Мајка Тереза“.
Увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Скопје.

loading...