Тинејџер од Куманово заработи кривична поради закани и навреди на Фејсбук

Loading...

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.Н.(18) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.
“На 13.08.2019 на социјалната мрежа Фејсбук, од неговиот профил упатил закани и навреди кон полициски службеник“ велат од МВР.

 

loading...