Тирамису со јагоди: Сочен, кремаст и божествен десерт!

Состојки:
За сирупот од јагоди:
350 г јагоди
4 лажици сок од портокал
2 лажици шеќер
Преостанати состојки:
околу 25 парчиња пишкоти
200 г сирење маскарпоне
4 лажици шеќер во прав
200 г павлака
150 г јагоди

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.