„Ти грижи си се за детето” – Брена со интересен совет до снаата Пријовиќ

Лепа Брена откри дека не е искусна во кујна, но дека нејзиниот соруг Боба Живојиновиќ многу добро готви, па откри каков совет и дала на Пријовиќ која е тазе мајка околу плеткањето во кујна.
– Мајка ми ме научи да готвам, тоа ми беше како обврска. Како мали правевме леб и се друго што може да се направи од тесто. Исто така научив да везам, да платам, да бојадисувам. Одевме на село кај пријатели и беревме јагоди, а потоа учевме како да правиме џем…Се тоа моравме да знаеме. Меѓутоа, јас то го научив, но сега можам да платам за да не го правам тоа. Додека сум жива ќе имам тоа да го платам. Мислам дека постојат многу подобри домаќинки од мене, Мислам дека е подобро да платам готвачка која одлично ќе готви, него да губам време на нешто што ќе се изеде за половина час, па потоа чао – пријатно“, вели Брена.
Вели и дала совет и на снаата Пријовиќ.
– Еднаш правев ајвар во дворот, но нема никогаш повеќе да го правам тоа, многу е напорно. Исто ја советувам Александра да не движи многу во кујната туку да се грижи за детето. Годините поминуваат, а спомените со растењето на деето остануваат“, вели Брена.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.