ТЛОТО НЕ ПРЕСТАНУВА ДА СЕ ТРЕСЕ: Нов силен земјотрес во Хрватска, градот Петриње никогаш повеќе нема да биде ист!

Loading...

Земјотрес со јачина од 4,8 степени по рихтер според првичните информации регистриран е доцна вечерва во Хрватска.
Според податоците на ЕМСЦ, земјотресот е регистриран во 21 часот и 21 минута.
Јачината е 4,5 степени, а епицентарот на длабочина од 5 километри и во близина на Петриње.

loading...