Тмурно и многу спарно, се спрема невреме- Ова се температурите

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност, со услови за краткотраен дожд на северозапад.
Во Скопје времето ќе биде претежно стабилно и суво.
Од четврток попладне до петок до крајот на денот ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. На места, особено во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни.
Ова се моменталните температури, надвор тмурно и спарно.

Loading...