„Тоа е валкана игра“ – Новиот трејлер за филмот на Хари и Меган го тресе кралското семејство

Британскиот принц Хари, во новиот трејлер за очекуваната документарна серија на Нетфликс за него и неговата сопруга Меган, изјави дека британското кралско семејство редовно пласира приказни и дека тоа е „валкана игра“ .

Првите три епизоди од серијата ќе бидат достапни во четврток, објави сервисот за стриминг, додека светот веќе шпекулира што ќе каже парот за остатокот од кралското семејство.
Хари и Меган се повлекоа од кралските должности пред две години и се преселија во Калифорнија. Тие постојано го критикуваа кралското семејство, обвинувајќи го за расизам, што семејството негираше.

„Тоа е валкана игра“ – Новиот трејлер за филмот на Хари и Меган го тресе кралското семејство

Принцот во интервјуата сугерираше дека едвај зборува со остатокот од семејството, особено со неговиот татко, кралот Чарлс Трети и постариот брат Вилијам, кој е наследник на тронот.
-Никој не ја знае вистинската вистина. Ја знаеме вистинската вистина, вели Хари во трејлерот за серијата.

Бакингемската палата не ја коментираше документарната серија и не одговори веднаш на барањата за коментар.
„Во семејството има хиерархија. Знаете дека има протекување, но има и измислување приказни“, рече Хари. „Тоа е валкана игра“, додаде тој.

Пронајдете не на следниве мрежи: