Том Хенкс и неговата сопруга се заразени со КОРОНА ВИРУС

Том Хенкс и неговата сопруга се заразени со КОРОНА ВИРУС.

Ова е меѓу првите случаи личност со глобален профил да се зарази со КОРОНА ВИРУСОТ. Тие како што е соопштено се заразиле при снимање на филм во Австралија.

Двајцата се во болничка изолација, а авторитетите се принудени да ги лоцираат сите нивни контакти како можни преносители на вирусот.

Властите соопштија дека над 200 луѓе биле во контакт со парот Хенкс…

Прочитајте на оваа тема и следново:

Директорката заболена од коронавирус уште пред една недела била пријавена од колеги на кои им се заканила со откази!

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

ИНФОГРАФИК ЗА ШИРЕЊЕТО НА КОРОНА ТУКА!!!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.