Топлото време се враќа во Македонија- еве какво време не очекува денес

Loading...

Времето денеска ќе биде сончево сo слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 18 степени, а дневната температура од 24 до 35 степени. УВ индексот ќе изнесув 8.
Во Скопје и околината сончево време со утринска температура до 14 степени, а дневна температура до 33 степени.

loading...