Топло време денес и утре, од вторник значителна промена

Loading...

До понеделник ќе преовладува претежно сончево и топло време со температури до 33 степени, соопшти УХМР.
Од вторник ќе настапи значителна промена на времето. Ќе преовладува претежно облачно и свежо време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.
Дневните температури значително ќе опаднат и ќе бидат под просекот за овој период од годината.

loading...
Loading...