Топло и сончево време и денес – Еве кога ке дојде првиот дожд

Loading...

Сончево и топло време со слаб ветер од северен правец не’ очекува денес .
Утринските температури ќе се движат од -3 степени во 7. Дневните максимални температури ќе достигнат 28 степени. Во Скопје слично време со утринска температура од 3 степени, а максимална дневна до 24 степени.


Слично време ќе имаме и во текот на утрешниот ден, додека во среда се најавува сончево и посвежо со мала до умерена облачност, а во текот на ноќта ќе има локален дожд. Месецот ќе го завршиме со претежно облачно и студено време со повремени врнежи од дожд.

loading...