Топ есенски модни комбинации за сите тренди девојки

Loading...

Септември е идеално време да ја обновите гардеробата и да го освежите својот шкаф со нови парчиња облека. Трендсетерките и блогерките веќе почнаа да ги покажуваат најголемите есенски хитови, па инспирирајте се од нив! Во продолжение следуваат 5-те модни комбинации кои предизвикаа најмногу внимание, а можете да ги носите секојдневно.

 

View this post on Instagram

 

(Wo)men in black ? @nanushka via @mytheresa.com

A post shared by Oumayma Elboumeshouli (@oumaymaboumeshouli) on


Кожните модели оваа сезона ќе бидат голем хит. Токму затоа нема да згрешите дури ни ако се облечете во овој материјал од глава до пети.

Розовата боја е водечка во оваа сезона. Иако не е карактеристична за есен, сепак оваа сезона e на врвот и заедно со сите други силни бои доминираат.
Ќе оставите силен впечаток ако ја комбинирате вашата омилена кошула и со змиски принт.
Широките панталони ќе бидат апсолутен хит ова лето. Заврзете ја кошулата и ќе имате многу впечатлив изглед.


И панталоните со висок струк и широки ногавици ќе бидат во тренд. Покрај нив, најдобро оди кошула со необичен крој.

loading...