Топ 10 рецепти кои се полесни отколку што изгледаат

Постојат јадења кои на прв поглед изгледаа како којзнае колку да се комплицирани за правење, а всушност вистината е далеку поинаква.
Токму за такви рецепти станува збор во ова видео на MsMojo, каде се издвоени најдобрите 10 рецепти (според нивниот вкус) кои се прават многу полесно отколку што луѓето мислат.
Имајте на ум дека повеќето од овие рецепти не се од нашето поднебје, но тоа не значи дека не можете да ги направите. Всушност, добро е од време да време во вашето мени да доадете и некое ново јадење.
Некои, пак, како тирамису, њоки, фелафел и ризото, сигурно веќе сте ги пробале и ви се познати.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.