Торта за со кафе: Овошен куглоф со суво грозје

Loading...

Велигден е вистинското време за куглоф, кој секој го сака.
Колач од нашите баби кои секогаш го подготвуваа за гостите.
Потребно е:
250 гр путер
200 гр шеќер
ќесичка ванилин шеќер
500 гр меко брашно
ќесичка прашок за пециво
4 јајца
3 лажици рум
2 дл млеко
рендана кора од еден лимон
рендана кора од портокал
100 гр мешано кандирано овошје
50 гр кандирани цреши
100 гр чоколадни трошки
100 гр грубо мелени лешници
50 гр суво грозје
100 гр рендана тиква или морков
Со миксер изматете го путерот со двата вида шеќер, рум и кора од лимон и портокал, додека не стане крем. Додадете едно јајце одеднаш и, кога смесата ќе стане хомогена, наизменично додадете брашно измешано со прашок за пециво и млеко. Во готовата смеса, која треба да биде кремаста и тешко да се оддели од лажицата, измешајте ги кандираните овошја, лешници, чоколадни трошки, суво грозје, 50 гр рендана тиква или моркови и кандирани цреши. Готовата смеса ставете ја со лажица во претходно намастен и набрашнет калап, така што сè ќе се распредели рамномерно, па посипете со остатокот од тиквата.

loading...