Тој има 70 години, а таа 30: Стивен Тајлер остана заводник, страсни бакнежи на црвениот килим

Стивен Тајлер и неговата 40 години помлада девојка Ејми Престон покажаа љубов на црвениот тепих на „iHeartRadio“ наградите.


70-годишниот Стивен беше облечен во црна сатенска кошула, црни панталони со нитни и долга наметка, додека помладата половина светкаше во лежерен комбинезон и плик чанта со ликот на Карл Лагерфилд.


Четирите децении разлика очигледно не се пречка за среќа.