Траги-комедија: Владимир Нелоски бил “доцртан” на сликата со претседателите на УМС во “Белата палата”?!

На сликата со сите претседатели на УМС од основањето на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски бил “доцртан” на сликата, открива во Тешки муабети поранешниот претседател на УМС, Филип Петровски.

Траги-комедија: Владимир Нелоски бил “доцртан” на сликата со претседателите на УМС во “Белата палата”?!

Според него Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денека е нефункционална, нема енергија и млади, нема идеологија… Начинот на избор на раководство е погрешен, Петровски објасни дека во “негово време” раководството било бирано од страна на членството, не како денеска “од горе” да се наметнуваат ликови кои му одговараат на лидерот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.