Трамп ги прекинува целосно односите со СЗО, поради необјективност по прашање на Кина за КОРОНАВИРУСОТ

Loading...

Трамп ги прекинува целосно односите со СЗО, поради необјективност по прашање на Кина за КОРОНАВИРУСОТ

Како што објавија повеќе светски медиуми Трамп се реши да ги прекине целосно релациите со СЗО, обвинувајќи ги дека не се објективни и во време на опасноста од КОРОНА ВИРУСОТ биле навивачки расположени кон Кина.

„Ние денес ќе ги прекинеме релациите со Светската здравствена организација и ќе ги насочиме овие средства кон проблеми во светот и итни глобални здравствени потреби за јавно здравје“, рече Трамп во краткото соопштение од Белата куќа Роуз Градина.

Прочитајте уште и:

Руски ловци ги пресретнаа американските бомбардери што денеска прелетаа над Скопје (видео)

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...