Трамп против Твитер и Фејсбук, со жестока изјава

Loading...

Честитки за земјата Нигерија, која го забрани Твитер затоа што Твитер го банираше нивниот претседател.

Повеќе земји треба да ги забранат Твитер и Фејсбук затоа што не дозволуваат слободен и отворен говор – треба да се слушнат сите гласови.

Во меѓувреме, ќе се појават конкуренти и ќе завладеат.

Кои се тие (Фејсбук и Твитер) да диктираат што е добро или зло, ако тие самите се зли?

Можеби требаше да реагирам додека бев претседател.

Но, Цукерберг постојано ми се јавуваше и доаѓаше во Белата куќа на вечера и ми кажуваше колку сум добар.

2024 година?

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...