Трамп: „Ќе имаме многу мртви“

Loading...

Трамп: „Ќе имаме многу мртви“

Во драматична прес конференција Претседателот Трамп објасни детално како ќе се справи САД со кризата, која како што рече, е најголема што светот ја видел по 1917, алудирајќи на Пандемијата на Шпански грип.

За овој грип повеќе прочитајте тука: 

102 години од болеста која ја разори планетата: Вирусот однел повеќе животи од Првата светска војна

Во опсежна конференција Трамп изнесе детали како ќе се справи со кризата. Она што го потенцираше е дека се очекуваат жртви, но и дека САД мора да се врати на работа. Да се отвори се повторно и да се започне да се работи…

ПРОЧИТАЈТЕ УШТЕ И ОВА:

Во САД бројот на инфицираните од КОРОНАВИРУСОТ ја надмина бројката од 300.000

Во Романија се заразени 500 медицинари, 200 во болницата со нултиот пациент

Кавадарчанец почина од корона вирусот во САД

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...