Трајанов: Апсолутно нема да гласам за уставни измени

Коалицискиот партнер на владата СДСМ, претседателот на Демократскиот сојуз Павле Трајанов во гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија, одговарајќи на прашањето дали би гласал за уставните измени за влез на Бугарите во македонскиот устав без реципроцитет од страна на Бугарија, Трајанов рече дека нема да подржи и со тоа практично нема да гласа.

Апсолутно не, одговори Трајанов.

Со ова се намали бројот на пратенци на власта кои ќе гласаат за влез на Бугарите во Уставот

Пронајдете не на следниве мрежи: