ТРЕБА ЛИ ДА УБИЈАМ ЧОВЕК ЗА ШИШЕ ВОДА- потресно сведоштво на пациент болен од коронавирус во штипската болницa

Телевизијата Клан на својот Фејсбук профил сподели видео направено на инфективното одделение во штипската болница.
На видеото освен катастрофално лошите услови, пациентите сведочат и како никој од медицинскиот персонал не им се наоѓа на помош, ниту им пружаат нега.
Еден од сведоците пред камерата на телевизијата прашува дали треба да убие човек за шише вода, додека се бори со коронавирусот?

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.