Трендот од 80-тите се враќа во мода: Ова е најпосакуваното парче облека оваа сезона

Loading...

Ако сакате да бидете во центарот на вниманието, мора да го имате ова парче облека во вашата гардероба. Судејќи според фотографиите на Инстаграм, можеме да заклучиме дека сите трендсетерки полудеа по ова парче облека, кое беше голем хит во текот на 80-тите години. Станува збор за хеланките во неонски бои. Овие хеланки станаа популарни благодарение на Џејн Фонда, а овие денови тие повторно стануваат актуелни. Модните експерти предвидуваат дека тие ќе бидат на врвот на модната листа во текот на следната година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nicole Huisman (@nicole_huisman)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emili Sindlev (@emilisindlev)

 

loading...