Тренинг во домашни услови: 20 минути вежбање за затегнато тело

Loading...

Без изговори! Тоа е мотото на фитнес инструкторката Памела Реиф која нагласува дека за вежбање ви треба само добра волја.

Доказ за тоа се нејзините видеа со инструкции за вежбање во кои не користи никаква опрема за вежбање. Овој фитнес туторијал ќе ви помогне да имате целосен тренинг за 20 минути во домашни услови.

Памела препорачува да го повторувате овој тренинг еднаш дневно најмалку 2-3 пати во неделата, а другите денови да продолжите да бидете активни со пешачење, трчање, возење велосипед, планинарење и слично.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...