ТРИК ВРЕДЕН ЗЛАТО: Поправете напукната шофершајбна без пари

Шофершајбните на автомобилите се многу осетливи и често знаат да напукнат. Температурните разлики исто така можат да направат проблем, особено минусните температури со кои се соочуваме сега. Свесни сме дека поправката може да биде многу скапа, но постои и многу поевтино решение!
Ви донесуваме едноставно и ефикасно решение, а нема да потрошите куп пари. Во ова видео можете да погледнете за што точно се работи:

Генијален трик како да одмрзнете шофершајбна, а да не ви замрзнат рацете
Најмачна работа во зима е напорното и бесконечното стругање на мразот од стаклото на автомобилот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.