Трик достоен за кралица: Како Меган Маркл секогаш изгледа совршено на слики ?

Loading...

Меган Маркл (36) посебно внимание посветува на едно, често многу занемарливо прашање и детаљ  на лицето – веѓите   Војвотката  од Сасекс пред венчавката со Хари имала “кралски третман” кога станува збор за веѓите . Таа веќе години наназад  соработува со бјути експертот Шелир Рајли, која се грижи за веѓите на  Холивудските убавици  и се труди да најде идеална форма за секоја жена.

Иако во последно време се популарни се веѓите во стилот  на  Ким Кардашијан, а девојките ширум светот се обидуваат да ги ископираат . Не одат со секој облик на лицето и очите вели   Шерил и советува сосема поинаков облик – и ги нарекува “Одри веѓи “, по пример на познатата модна икона Одри Хепберн. 

Практично тоа е  формата  која Меган Маркл најмногу ја  сака како поборник на природниот лоок . Во прашање се веѓи  кои се доста рамни, поточно не се изразити, наспроти Ким Кардашијан  обликот , но исто така се многу силни, впечатливи и густи . Ова е, вели експертот, идеална форма за Меган, но и за многу девојки кои постојано се обидуваат да личат на  Kardashianka и други Инстаграмски пластични убавици.  Шерил има четири трикови за идеални веѓи за секоја жена  1. Не мора да бидат симетрични “Воопшто е нормално една веѓа  малку да се разликува од другата , и не треба да бидат исти , запомнете дека веѓите се сестри а не близначки. Никогаш не сум запознала никој кој има сосема идентични веѓи . Секогаш трудете се да бидат веѓите што погусти и со поприроден изглед   2. Погледнете ја Одри Со Одри веѓите  се обидувам да ја смалам облината , за да бидат многу поубави и поприродни , но важно е крајот на веѓата да биде нешто потенок  да биде нешто послаб да добијат на форма “, вели Шерил.    3. Равни  , не извиени е мотото на Шерил Рајли  “Ако веѓите  имаат силен агол , жената често изгледа луто . Затоа секогаш советувам жените да  остават  долниот дел на влакната од веѓата да израснат, за да бидат порамни”.  4. Помалку чупање  “Ако премногу често ги чупате вегите , може да дојде до оштетување на фоликулите, и влакната веке  никогаш не растат како претходно”, истакна таа, додавајќи дека тоа е грешка, која сама ја правела  кога била многу млада.

loading...