Трифун Костовски призна дека е МАСОН

Во емисијата ВО ЦЕНТАР, емитирана синојка Трифун Костовски призна дека е МАСОН.

Костовски од страна на Ефтов беше прашан какво е чувството од најбогат македонец да си во состојба на исчекување на можно апсење. Според Ефтов постојат информации дека финишира истрагата за ЕУРОСТАНДАРД БАНКА и е можно апсење… Подолу емисијата. Погледнете ги деталите.

Со видно изменет „имиџ“ Трифун се појави во емисијата ВО ЦЕНТАР
Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.