Три лица му впериле пиштол во главата на Скопјанец на улица Дижонска, се заканувале, па пукале во воздух

Loading...

Три лица му впериле пиштол во главата на Скопјанец на улица Дижонска, се заканувале, па пукале во воздух

„На 25.06.2020 во 23,55 часот во СВР Скопје, М.А.(39) од Скопје пријавил дека околу 23,35 часот пред неговиот дом на ул.„Дижонска“ физички бил нападнат од три лица, кои му впериле и пиштол и му упатиле закани по неговиот живот и животот на неговиот брат, по што испукале куршуми во воздух и го напуштиле местото на настанот.“

Во црна хроника уште и:

Татко си го прегази 2-годишното дете во дворот

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...