Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Loading...

Некои уживаат во друштво и сакаат да стекнуваат нови пријатели. Други се секогаш подготвени да помогнат и се среќни во силна, долгорочна врска.
За некои хороскопски знаци, најважно е да се во љубовна врска што функционира.
Меѓутоа, има и такви кои се најнесреќни кога се сами и често остануваат во врски што не функционират само за да не останат сами, бидејќи не знаат како да бидат сингл.
Близнаци
Родените во знакот на Близнаци се многу дружељубиви и среќни се кога остваруваат нови контакти. Можете да разговарате со нив за сè и сакаат да разменуваат искуства. Сепак, без редовен контакт, тие наскоро почнуваат да се чувствуваат осамено. Така е и со нив во сингл фаза. Се чувствуваат напуштено, па страшно им недостасува некој кој секогаш ќе биде со нив.
Вага
Вагата е еден од најсоцијалните знаци и родените во овој знак обожаваат контакти со луѓето околу нив. Се стремат кон хармонија и се многу грижливи. Социјалните квалитети им помагаат брзо да остварат нови пријателства и односи. Но, кога Вагите се без партнер и љубов се чувствуваат осамено и можат да бидат многу несреќни. Ретко се сингл, а подготвени се да пробаат сѐ само да не згасне врската.
Водолија
Припадниците на овој знак сакаат да бидат опкружени со толпа луѓе. Водолијата е многу дружељубива личност и сака да патува со тим. Добрата динамика на групата е многу важна за неа и без редовни контакти таа се чувствува осамено. Исто е и со врските. Со партнер, овој хороскопски знак е многу посреќен и полн со ентузијазам и радост. Можеби не го покажува тоа и живее во свој свет, но на Водолијата ѝ е важно да бидете покрај неа.

loading...