Тројката се подготвува да го собори Путин? Поранешниот шеф на ЦИА тврди за Москва: Ќе го убијат со чекан во челото!

Па никој нема да го праша и да му каже „Еј Владимир, сакаш да си одиш?“. Еден удар со чекан во челото и го нема. На крајот постои шанса да биде одведен во санаториум додека не умре, вели поранешен агент на ЦИА …

Ова е можно сценарио:

Тие луѓе кои почнуваат да го „рушат“ мора да бидат многу таинствени. Во спротивно ќе умрат. И штом ќе направат државен удар, се ќе заврши брзо. Путин ќе биде мртов – вели поранешниот оперативец.
Каква судбина го чека Путин? Секој ден се појавуваат нови и нови предвидувања!

Даниел Хофман работи за владата на САД повеќе од 30 години. Тој беше стациониран низ целиот свет и раководеше со неколку „ограноци“ на ЦИА, вклучувајќи ја и онаа во Москва. И од тоа време, додека живееше во Русија, тој сè уште имаше некои контакти и знаења …

– Ако работите во Украина се влошат и не одат како што тој замислил, Путин многу лесно би можел да го собори својот потесен круг на блиски соработници – тврди Хофман и веднаш продолжува:

  • Тие луѓе кои почнуваат да го „рушат“ мора да бидат многу таинствени. Во спротивно ќе умрат. И штом ќе направат државен удар, се ќе заврши брзо. Путин ќе биде мртов – вели поранешниот оперативец.

На прашањето дали има начин Путин „мирно“ да се повлече од власта, Хофман дава негативен одговор.

  • Па, никој нема да го праша и да му каже „Еј Владимир, сакаш да си одиш?“. Еден удар со чекан во челото и го нема. На крајот постои шанса да биде одведен во санаториум додека не умре – заклучува Хофман.

Британски The Sun наведува дека Патрушев, Бортников и Шојгу би можеле да бидат тие што ќе го соборат Путин. Првиот е шеф на Советот за безбедност, вториот е шефот на ФСБ, а третиот е министерот за одбрана… Сите се вклучени во инвазијата на Украина и се во близок контакт со Путин. Еден од нив, што веќе подолго време пишуваат странските медиуми, треба да биде наследник на Путин.

И ако колегите не се ослободат од него, Украинците се надеваат дека болеста може да го направи тоа, шефот на нивното разузнавање вчера изјави дека „На Путин му остануваат уште најмногу две години живот“ …

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.