Тројца загинати во несреќа, кога товарен брод уништил контролна кула

Најмалку три лица загинале (двајца мажи и една жена), а шест се повредени кога товарен брод удрил во контролната кула во Џенова.Агенцијата Ројтерс јави дека по несреќата во пристаништето во Џенова, седум лица се водат како исчезнати.„Ова е страшна трагедија“, рекол шефот на пристаништето во Џенова, Луиџи Мерло, кој дополнил дека не се познати причините за трагичната несреќа.Товарниот брод „Џоли неро“, долг 238 метри, удрил во контролната кула кога се примопредавала смената. Контролната кула, висока околу 50 метри е целосно уништена.
МакфаксНајмалку три лица загинале (двајца мажи и една жена), а шест се повредени кога товарен брод удрил во контролната кула

Пронајдете не на следниве мрежи: