Трчај на Виз Ер Скопски маратон 2022. Пријави се до 30ти август и добиј маичка!

Организаторите на Виз Ер Скопски маратон ги завршуваат подготовките за 18тото по ред издание на еден од најмасовните и најпопуларните спортски настани во Македонија и пошироко.

Овогодинешниот Виз Ер Скопски маратон ќе биде на 2ри октомври, а учесниците кои ќе се пријават до 30ти август добиваат маичка со логото на Виз Ер Скопски маратон 2022.

Секој учесник по завршување на маратонот на својата емаил адреса ќе добие вредносен ваучер од 20 ЕУР од насловниот спонзор на трката, Виз Ер.

Организатор на Виз Ер Скопски маратон е Сојузот на спортови на Скопје во соработка со АК Работнички, кои се организатори на најпознатата трка за жени во државата, – Авицена Женска трка, како и на трката– HalkEco Скопје трча 10KM.

Сите информации за настанот, како и детали за начинот за пријавување на http://skopskimaraton.com.mk.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.