Турски државјани уапсен во Штип. ИМАЛ КАЈ СЕБЕ МАРИХУАНА

На 23.11.2022 во 01.45 часот на ул.„Питу Гули“ во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип го привеле Б.Т.(20) од Република Турција, со привремен престој во Штип, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По документирање на случајот против Б.Т. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Пронајдете не на следниве мрежи: