Турција забележа рекордни 500 жртви од коронавирусот

Loading...

Турција забележа рекордни 500 жртви од коронавирусот

На сила е забраната за излегување на улиците на лица под 20 години, како дел од антивирусните мерки. Властите, исто така, ги затворија границите на 31 градови во текот на следните 15 дена, вклучувајќи ги Истанбул и Анкара.

Лицата на возраст под 20 години, значи оние родени по 1 јануари 2000 година, нема да можат да излезат на улица од полноќ во петокот, рече вчера Ердоган во телевизиско обраќање.

Прочитајте уште и:

Македонија втора по смртност од коронавирус на Балканот

Во Куманово втор ден целосен карантин- улиците празни, граѓаните се храбрат на социјалните мрежи

И денеска забрана за движење од 16 часот

Радио станици на Пулс24

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...