ТУРЦИЈА ЛАНСИРАШЕ СОПСТВЕНА БАЛИСТИЧКА РАКЕТА: Тајфун ја погоди целта на 560 километри, Грците тврдат дека Ердоган сака дострел од 2.500!

Турските власти со години тајно работеа на развој на ракетен систем со краток дострел, а во вторникот наутро една од нивните тајни беше прикажана на националната телевизија. Наводно беше објавено … Продолжи со читање ТУРЦИЈА ЛАНСИРАШЕ СОПСТВЕНА БАЛИСТИЧКА РАКЕТА: Тајфун ја погоди целта на 560 километри, Грците тврдат дека Ердоган сака дострел од 2.500!