Уапсена со 31 илјади долари во желудник

Loading...

 Во Панама седмицава на меѓународниот аеродром Токумен уапсена е државјанка на Гватемала со повеќе од 31 илјада долари во капсули кои ги проголтала, соопшти полицијата во четвртокот.Жената, на 44 годишна возраст поради сомнително однесување аеродромот била упатена на дополнителна контрола при што е откриено дека во желудникот има најмалку 39 капсули со повеќе од 31 илјада балбоаси, панамска валута кои е врзана со американскиот долар во однос 1:1, прецизираше панамската полиција во соопштението.Истрагата очекува жената „во болницата да го заврши исфрлањето на сите капсули“ за да ја одреди точната сума пари коишто ги пренесувала, се додава во полициското соопштение
Makфакс Во Панама седмицава на меѓународниот аеродром Токумен уапсена е државјанка на Гватемала со повеќе од 31 илјада долари во капсули кои ги

loading...
Loading...