УАПСЕНИ ПИШТОЛЏИИТЕ КОИ ВЧЕРА ПУКАА НА МАТКА

Loading...

УАПСЕНИ ПИШТОЛЏИИТЕ КОИ ВЧЕРА ПУКАА НА МАТКА

Четворица жители на селото Глумово и еден жител од селото Рашче, се уапсени по вчерашниот инцидент што се случи во кањонот Матка крај Скопје, информираше денеска Министерството за внатрешни работи.

ПУКАЊЕ НА MATKA

На 09.05.2020 во с.Глумово и с.Рашче, скопско од полициски службеници од СВР Скопје биле лишени од слобода С.М.(46), Е.Б.(32), С.И.(24), И.Р.(24) сите од с.Глумово и К.В.(24) од с.Рашче поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело„насилство“. На 09.05.2020 во 20.20 часот во на СВР Скопје, С.С.(31) од с.Глумово пријавил дека околу 15,00 часот додека со неговите браќа С.С. и А.С. биле на работно место во Планинарски дом Матка забележал дека М.С. пука со пиштол кон неговиот брат А.С. до кого биле и М.С. и И.С., кои носеле пиштоли, И.С. кој носел нож, Ќ.С. носел бејзбол палка и Р.Е. Во еден момент Ќ.С. со бејзбол палка физички го нападнал пријавителот. По настанот пријавените го напуштиле местото на настанот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...