Уапсено семејство кое продавалo ИНДУСТРИСКA КИСЕЛИНА како „чудесен лек“ за COVID19, ХИВ и рак!

Loading...

Уапсено семејство кое продавалo ИНДУСТРИСКA КИСЕЛИНА како „чудесен лек“ за COVID19, ХИВ и рак!

Семејство од Флорида, составено од татко и тројца синови, е обвинето за две точки за кривично дело и една за заговор за извршување измама и потенцијално се соочува со живот зад решетки за продажба на ИНДУСТРИСКA КИСЕЛИНА како лек за КОВИД-19 и други медицински состојби.

Семејството се претставувало како „нерелигиозна црква“ и, наводно, собрало над милион долари за продажба на ИНДУСТРИСКA КИСЕЛИНА.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...