Убав сончев ден на средината на октомври

Loading...

Денес времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи помеѓу 3 и 11, а дневната ќе достигне од 22 со 31 степен Цлзиусов.
И во Скопје и околината слично време, сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе биде околу 10, а дневната ќе достигне до 29 степени.

loading...