Убиена директорка на основно училиште и нејзиниот шофер од сопругот

Убиена директорка на основно училиште и нејзиниот шофер од сопругот

Ако се суди според констелацијата станува збор за прељуба која љубоморниот сопруг не можел да ја надмине. Имено директорката на основното училиште Сава Шумановиќ во Ердевик во Србија, Бранислава Г. (49), е убиена денеска во просториите на училиштето заедно со Мирослав Б (56), кој бил нејзиниот шофер.

Подолу местото на несреќата (фото)

Мајката на Бранислава потврдила за медиумите дека ќерка и, сега веќе покојна, била во врска со шоферот и го оставила љубоморниот маж, кој бил секогаш агресивен и проблематичен.

Тој веднаш по убиството е уапсен од страна на полицијата.

Убиецот имал чудно хоби и го има во емисија. Истата подолу:

ПРОЧИТАЈТЕ И:

Вучиќ остро го нападна Пендаровски

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.