УЖАС! КРОКОДИЛ ФАТИЛ МОМЧЕ (8) ЗА НОЗЕ И ГО ОДВЛЕКОЛ: Родителите ја гледале неговата смрт!

Преплашените родители биле сведоци на смртта на нивниот осумгодишен син, кој крокодил го одвлекол под вода и го убил.

Хулио Отеро Фернандез (8) бил на патување до реката Матина во Лимон, Костарика, кога крокодил го повлекол под водата пред очите на неговите родители. Ужаленото семејство е во шок бидејќи телото на момчето не е пронајдено.

УЖАС! КРОКОДИЛ ФАТИЛ МОМЧЕ (8) ЗА НОЗЕ И ГО ОДВЛЕКОЛ: Родителите ја гледале неговата смрт!

Хулио бил во вода до колена кога рептилот го фатил за нозете и го одвлекол. Вознемирените родители Хулио Отеро постариот и Маргини Фернандез Флорес биле сведоци на смртта на нивниот син, што ги поттикнало да се преселат во Никарагва. Нивниот потег доаѓа како начин да ги заштитат нивните четири деца од слични судбини.

Хулио рече: „Најтешкото нешто за мојата сопруга беше да го види крокодилот како лебди со телото на мојот син“.

Ужалената мајка и објасни на Маргини зошто ќе се оддалечат. „Невозможно е да се продолжи да се живее во Матина бидејќи во секој агол од куќата наоѓаме нешто што не потсетува на Хулио, што ни предизвикува многу болка.

Не можеме да бидеме тука, бидејќи секогаш кога ќе се присетиме колку беше убаво што беше тука со нас. Многу ни е тешко, па ќе мора да заминеме од тука. Нема да останам овде, бидејќи тие животни се заштитени, а тие можат да ја напуштат реката и да нападнат повеќе луѓе. Секогаш кога ќе се потсетиме што се случи, невозможно е да не лееме солзи“.

Претставничката на Црвениот крст на Лимон, Татјана Дијаз, рече дека крокодилот можеби го однел младиот Хулио „во дувло или пештера“, но дека „не знаат која“. „Бидејќи не знаеме за која пештера се работи, ниту за кој крокодил бидејќи ги има неколку, многу е тешко да се фокусираме на една точка.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.