Ултимативен тренд на зимската сезона: Белиот капут мора да се најде во гардероберот на секоја дама со стил

Модните експертите пресудија – белиот капут е ултимативен тренд на зимската сезона.
Првата асоцијација кога се во прашање модата и зимата се секогаш некои потемни нијанси, меѓутоа оваа година правилата се менуваат.
Токму затоа на улиците сè почесто можеме да забележиме јакни и капути во светли бои, а особено се истакнува белата како ултимативен тренд на сезоната. Особено моќно изгледаат монохроматските аутфити во оваа нијанса.
Модните експерти оваа година се согласни, секоја жена со стил мора да поседува барем еден ваков капут. Во тренд се речиси сите должини и кроеви, а на вам останува да го изберете оној кој најмногу ви се допаѓа.
Во продолжение пронајдете инспирација за креирање на совршен стајлинг во кој главната улога ја игра токму белиот капут:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.