Уморна и без шминка ама среќна: Тамара од болница им прати поздрав на следбениците

Пред три дена поп-пејачката Тамара Тодевска по вторпат стана мајка и на свет донесе здраво машко бебе кое го доби името Дарен.
Таа се уште е во болница, а семејството со нетрпение го очекува мигот кога сега во проширен состав ќе бидат заедно дома, уште и во магичен новогодишен амбиент.


Тамара, нејзниот сопруг и малата Хана го имаат најубавиот подаок кој уште пред да замислат желба за Новата – им се исполни.
Мама Тамара на својот профил на Инстаграм објави фотографија од болничкиот кревет, уморна од породувањето и без шминка, но очигледно и повеќе од среќна и задоволна што повторно се оствари во најсупериорната улога што може да ја има една жена.
-Мајка на две, без шминка, напиша пејачката.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.