Урсула на ТВИТЕР: Нема сомнеж дека македонскиот јазик е ваш јазик. Ние целосно го почитуваме тоа!

Урсула на ТВИТЕР: Нема сомнеж дека македонскиот јазик е ваш јазик. Ние целосно го почитуваме тоа! И тоа по втор пат. Вчера имаше еден твит, денеска уште еден. Што треба повеќе од ова за „неверните томи“?

ЗАБЕЛЕШКА НА УРЕДНИКОТ:

Се разбира во овој процес јасно се дефинираа ретроградните структури кои само на транспарентите ја имаат добробитта на државата и народот како идеја водилка. Всушност работат на дезинтеграција на државата и се борат да се доберат до буџетот и парите, тендерите како компензација на сопствената безидејност и фрустрации.

Подолу и оригиналниот твит, во случај да се шират теории на заговор, какви што шири еден центар на моќ цело време, да ви видите сами.

Нема да веруваме белким дека овој твит не го гледа Европа, а се работи за премиерка на Унијата?!

Се разбира во овој процес јасно се дефинираа ретроградните структури кои само на транспарентите ја имаат добробитта на државата и народот како идеја водилка. Всушност работат на дезинтеграција на државата и се борат да се доберат до буџетот и парите, тендерите како компензација на сопствената безидејност, како и фрустрации.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.