Усеин Болд, светскиот рекордер на 100 и 200 метри стана татко

Loading...

Усеин Болд, светскиот рекордер на 100 и 200 метри стана татко, доби ќерка

Кејси Бенет, неговата сопруга му роди ќерка. Како што се зборува среќните родители сеуште немаат изберено име за приновата.

Во март со слика на својот Инстаграм профил тој потврди, најави дека семејството наскоро ќе се зголеми.

View this post on Instagram

A Week Ago #BabyBolt 🙏🏿⚡️💫

A post shared by Usain St.Leo Bolt (@usainbolt) on

Болт е единствениот спринтер во историјата кој на олимписките игри, три пати по ред освојувал злато на 100 и 200 метри. Тоа се игрите во Пекинг, Лондон и трет пат во Рио во 2016 година.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...