Усеин Болд, светскиот рекордер на 100 и 200 метри стана татко

Усеин Болд, светскиот рекордер на 100 и 200 метри стана татко, доби ќерка

Кејси Бенет, неговата сопруга му роди ќерка. Како што се зборува среќните родители сеуште немаат изберено име за приновата.

Во март со слика на својот Инстаграм профил тој потврди, најави дека семејството наскоро ќе се зголеми.

Болт е единствениот спринтер во историјата кој на олимписките игри, три пати по ред освојувал злато на 100 и 200 метри. Тоа се игрите во Пекинг, Лондон и трет пат во Рио во 2016 година.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.