Утре без струја ќе останат делови од Карпош и Сарај

Без електрична енергија утре од 9 до 11:30 часот ќе останат корисниците од булеварот „Партизански одреди” зграда бр. 149 и локалите.
Во периодот од 12:30 до 15:00 часот утре без струја ќе бидат корисниците од улицата „Борис Бојаџиски” од бр. 13 до 42, од улицата „Николај Островски” од бр. 40 до 50, „Moцартова” од бр. 33 до 54 и улицата „Арсо Мицков” од бр. 3 до 41, сите во Општина Карпош.
Од 9:00 до 14:00 часот утре без струја ќе бидат жителите од селото Сарај, улица „4″, на патот за село Љубин.
Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекините се поради закажани технички зафати во електродистрибутивната мрежа.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.