Утре бензините ќе бидат со нови цени

Дизелот поевтинува за 2,5 денари, додека цената на бензинот останува иста. РКЕ донесе одлука за новите цени на горивата која ќе стапи во сила од вечерва на полноќ:

Највисоките малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт,

изнесуваат:

– Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 109,00 (денари/литар)

– Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 111,50 (денари/литар)

– Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 106,50 (денари/литар)

– Масло за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 105,00 (денари/литар)

– Мазут М-1 НС – 53,305 (денари/килограм)

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.