Утре е неработен ден за католиците: 1 ноември, празник на сите светци

Празникот на сите светци 1 ноември (петок), ќе биде неработен за граѓаните од католичка вероисповед во Република Северна Македонија.
Министерството за труд и социјална политика соопштува дека одлуката е согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ” бр.21/98 и 18/07).

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.