Утрово најстудено во Берово и Претор

Утрово најстудено во Берово и Претор

Четири степени целзиусови утрово се измерени во Берово и Претор, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Следат Крива Паланка и Лазарополе со пет степени, во Скопје-Петровец и Струмица 7, 8 Тетово, Охрид, Битола и Дебар, 9 Скопје на Зајчев Рид, 10 Прилеп, Крушево, Куманово, Дојран, 11 Д. Капија и 12 степени Целзиусови во Виница.

Во Крива Паланка утрово е најстудено, 6 степени, а во Дојран се измерени максимални 12. Најмногу дожд, пак, изминатите 24 часа наврна во Берово, 18 литри на метар квадратен, а најмалку во Струмица, три литри.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.